Sümela Manastırı Karaca Mağarası Turu

0
(0)
0 528
1 Yıl önce

Sümela Manastırı Karaca Mağarası Turu Gezi Noktaları 

Sümela Manastırı
Zigana Dağı
Karaca Mağarası
Torul Cam Teras
Hamsiköy

SÜMELA MANASTIRI KARACA MAĞARASI HAMSİKÖY TORUL CAM TERAS TURU

Rize çıkışlı en kaliteli ve en ekonomik Sümela Manastırı Turu adresi olan bu kez bambaşka ve mükemmel bir programla karşınızda. Tur Programının içine Hamsiköy, Gümüşhane Karaca Mağaraları ve Torul Cam Teras’ı ekledik ve turumuza Sümela Manastırı-Karaca Mağaraları-Torul Cam Teras Turu adını koyduk.

 Sabah 08:30’da Rize Merkezde bulunan merkez PTT Önünde güler yüzlü personelimiz ve son model araçlarımız ile siz değerli misafirlerimizi karşılıyoruz. Araçlara bindikten sonra personelimiz tur programı hakkında gerekli bilgilendirmeyi yaptıktan sonra Sümela Manastırı, Hamsiköy, Karaca Mağaraları, Torul Cam Teras Turu başlıyor.

Rize’den başlayan yolculuğumuz Karadeniz sahil yolu batı yönünde bir tarafta yemyeşil mis kokulu ormanlar, diğer tarafta karadenizin masmavi görüntüsü arasında oluşan rek cümbüşü ile süzülerek devam ederken Trabzon Erzurum İpek Yoluna giriyoruz.

Trabzon Değirmendere boylu boyunca Vadinin Panoramik manzarası eşliğinde, aracımızda Karadeniz ezgileriyle birlikte Maçka ilçesine ulaşıyoruz. Yolumuza devam ederek Çam Ağaçları, Şelaleler, Akarsular ve piknik alanlarıyla dolu Altındere Milli Parkına giriyoruz. Aracımızdan inerek bizleri bekleyen milli parka ait araçlarla (araçlar ekstra ücretlidir) Sümela Manastırına çıkıyoruz. Karadağ’ın etekleri üzerinde sarp kayalıklarda kurulu olan Sümela Manastırı, halk arasında Meryem Ana olarak adlandırılır. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte kurulduğundan bugünkü teknoloji ile bile yapılması oldukça zor bir yapışır. Manastırda verdiğimiz serbest zamanda, manastırda bulunan rehberler tarafından duvarlarda bulunan ikonaların anlamı misafirlere anlatılacaktır. Sümela Manastırı M.S. 375-395 yıllarında Atina’dan gelen Barnabas ve Sophranios isimli iki rahip tarafından yaptırılmıştır.

Sümela Manastırı için süremizi tamamladıktan sonra aracımıza binerek Trabzon’un en güzel köylerinden doğa harikası, sütlaç diyarı Hamsiköy’e hareket ediyoruz. Çin ve Hindistan’ı Avrupa’ya bağlayan ipek yolu üzerinde bulunan bu cennet diyar doğal güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Köyü karşıdan gören bir tepeden fotoğraf çektikten sonra Hamsiköy Sütlacı ve Öğle yemeği için meşhur Osman Usta’ya uğruyoruz. Öğle yemeğinden sonra Eski Erzurum yolundan devam ederek Gümüşhane Torul sınırları içinde bulunan Karaca Mağaralarına çıkacağız. Mağarada olağanüstü dikitler, sarkıtlar, sutunlar, damlataşı havuzları ile daha ilk anda sizleri çok etkileyeceğinden emin olabilirsiniz. Mağara içerisinde iç içe giren ışığın uyumunda ortaya çıkan şekiller inanın görülmeye değer bir yapıt olarak karşımıza çıkacak.

Karaca Mağarasında geçirdiğimiz 1 saat zamandan sonra ana yolu iniyoruz, yol üzerinde bulunan Gümüşhane ile özdeşleşmiş pestil-köme mağazalarında hediyelik alışveriş için mola veriyoruz. Buradan Torul ilçesi merkezinde bulunan ve şehri panoramik gören bir tepede kurulu Torul Cam Teras’a çıkıyoruz.

Yüksekliği ve manzarası ile sizleri oldukça heyecanlandıran Torl Cam Terasta 30 dakika bir zaman verdikten sonra artık turumuzu sonlandırıyor ve geldiğimiz istikametten geri dönüyoruz.  Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere hoşçakalın.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Tüm Özel Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

FİYATA DAHİL HİZMETLER

Rize den itibaren Konforlu araç ile ulaşım
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Rezervasyon bilgisi için bizimle irtibata geçiniz
0 541 905 30 82

Yorum bulunamadı!

Bu ürün için yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun!