HANDÜZÜ YAYLASI & ÇAĞRANKAYA YAYLASI TURU

0
(0)
0 407
1 Yıl önce

Misafirlerimiz ile 08:30 acenta önünde buluşuyoruz. Ardından Güneysu Vadisine doğru yola çıkıp doğa ile iç içe bulunan 800 m yürüyüş parkuru tahta asma köprülerden geçerek, Arap Düzü Şelalesine ulaşıyoruz, şelaleyi izlemek için özel yapılan Seyir Terasın da oturup fotoğraf çektirerek temiz havanın tadını çıkartıyoruz. Yol güzergahımız da bulunan Handüzü Yaylası ve mesire alanı görülesi başka bir durağımız oluyor, burada verdiğimiz kısa mola ardından yolumuza devam ediyoruz.
 

Zirveye doğru tırmanışa geçerken ayaklarımızın yerden kesildiğini hissedeceğiz ve bizleri bulutların üstünde bir dünya olan, 2600 m yükseklikte bulunan ve bölgenin en büyük yaylalarından olan Çağrankaya Yaylası karşılıyor. Çağrankaya doğal seyir terasında verdiğimiz molamızla dev kayalıklara karşı yüksek sesle haykırışlarımızın geri dönerek yankılandığını göreceğiz, festival alanlarında verdiğimiz molalar eşliğinde buz gibi akan sulardan içerek, anılarımıza anılar katmaya devam ediyoruz.
 

Faso Yaylasını yukardan izleyerek tulum dinletisi ve karşılıklı türkü söyleyerek meralarda otlayan ineklerin çıngıraklarıyla dinleniyoruz. Yol güzergahımız da Sırt Yayla da kısa bir mola verip öğle yemeği için merkezi bir konumda bulunan Yediçukur Yaylasına uğruyoruz, yaylanın içinde yürüyerek öğle yemeği için yayla evimize varıyoruz.
 

Çaylarımızı yudumlarken rehberimiz tarafından Demirdağı eteğinde bulunan Yediçukur Yaylası ve çevre yaylalar hakkında bilgiler elde edip yayla halkıyla sohbet etme imkanına sahip oluyoruz.

Rezervasyon bilgisi için bizimle irtibata geçiniz
0 541 905 30 82

Yorum bulunamadı!

Bu ürün için yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun!