Giresun Mavigöl Ordu Boztepe Turu

0
(0)
0 630
2 Yıllar Önce

MAVİGÖL KUZALAN ŞELALESİ ORDU BOZTEPE TURU
Değerli misafirlerimiz Giresun Mavigöl Turu ve Ordu Boztepe Turu için sizleri Rize Merkez 15 Temmuz Meydanında güler yüzlü personelimiz ve son model araçlarımızla karşılıyoruz. Tur öncesinde sizlere Mavigöl Turu için ön bilgilendirme yapıldıktan sonra saat 08:30’da harekete geçiyoruz. Karadeniz sahil yolundan Rize, Trabzon ve Giresun İlçelerinden geçerek Dereli ilçesi sınırları içinde bulunan Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkına giriyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Kuzalan Şelalesi akışı ve görüntüsü itibariyle eşi benzeri olmayan bir güzellikle görenleri büyüleyen bir yer tabiat harikasıdır. Tabiat parkı içerisinde bulunan şelale karşısında kurulan seyir terası ile özellikle son yıllarda fotoğrafçıların ve gezginlerin ilgi odağı olmuştur.

Kuzalan Şelalesinden ayrılarak yaklaşık bir km yukarıda olan yine Kuzalan Şelalesi Tabiat parkında bulunan Mavigöl’e çıkıyoruz. Konum itibari ile Göksu Deresi üzerinde 4 küçük gölden oluşan Mavigöl, özellikle yaz aylarında aldığı Turkuaz rengiyle görenleri büyülüyor. Bu nedenle sonbaharda ve kışın bölgeye gidilmesini tavsiye etmiyoruz.  Günümüzün Mavigöl Turu bölümünü bitirdikten sonra geldiğimiz noktadan sahile iniyoruz. Öğle yemeği için belirlenen restorantta 30 dakika mola verdikten sonra Ordu’ya doğru hareket ediyoruz. Bu Kez Ordu Boztepe Turu başlasın..

Bu kez rotamız Ordu Boztepe olacak; Ordu’ya varınca Karadeniz’in cennet yeşili ormanları ile denizin masmavi örtüsünü bir karede görebileceğiniz Boztepe’ye teleferik ile çıkacağız. Boztepe’de bulunan kafe ve restorantlarda tüm günün yorgunluğunu eşsiz manzara eşliğinde atacağız. Günün sonunda Ordu merkeze inerek verilen serbest zamanda alışveriş yaptıktan sonra Giresun Mavigöl-Ordu Boztepe Turunu tamamlayıp Rize’ye dönüyoruz

Giresun Dereli Mavigöl

Kuzalan Şelalesi

Ordu Şehir Turu

Boztepe Teleferik

Yorum bulunamadı!

Bu ürün için yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olun!